پمپ اسلاری در مقابل پمپ آب: کدام گزینه برای شما مناسب است؟

پمپ اسلاری در مقابل پمپ آب

پمپ‌های آب رایج‌ترین دستگاه‌ها هستند، اما پمپ اسلاری به‌طور خاص برای تامین مایعات با نوعی از مواد جامد مخلوط شده در اجزایی مانند شن، مس یا ماسه طراحی شده است. برخی از دوغاب ها نیز به جای مواد جامد دارای حلال هستند که شامل اسیدها، الکل ها یا نفت است.

در هر صورت، شما به یک پمپ اسلاری برای رسیدگی به این مایعات مخلوط نیاز دارید زیرا از اجزای تخصصی ساخته شده است. برخلاف پمپ آب، یک پمپ اسلاری دارای مواد بادوامی است که به آن اجازه می دهد حلال ها یا جامدات را به روشی ایمن جابجا کند. پمپ اسلاری ما می تواند 100٪ با پمپ اسلاری گرمان قابل تعویض باشد. شامل AH(R)، HH، G، SP، AF، AHF و قطعات یدکی. مواد پمپ اسلاری ما آلیاژ بالا، لاستیک، پلی اورتان، سرامیک است.

اگر مایع حاوی ذرات دیگر باشد، پمپ آب انتخاب اشتباهی خواهد بود، زیرا دستگاه ظرفیت هیدرولیکی بهینه برای حرکت موثر قطعات جامد را ندارد. همچنین می تواند تجزیه شود زیرا موادی مانند شن، مس و ماسه می توانند ساینده باشند، در حالی که مواد شیمیایی می توانند به راحتی آن را خورده کنند. ی

حمل و نقل دوغاب از یک محل به محل دیگر پمپ ها و قطعات مناسب را برای انجام کار نیاز دارد. انتخاب پمپ های مناسب بسیار مهم است زیرا طرح های مختلف نتایج منحصر به فردی را ایجاد می کنند که محبوب ترین آنها پمپ اسلاری ( پمپ دوغاب ) و پمپ آب است.

پمپ به طور کلی وسیله ای مکانیکی است که مواد را به انرژی هیدرولیکی تبدیل می کند، اما این فرآیند بسته به محیط تغییر می کند. سوالات زیر را برای کمک به تعیین هدف پمپ خود در نظر بگیرید:

  • قصد دارید چه وسیله ای را پردازش و حمل کنید؟
  • مقصد بعدی برای حمل و نقل شما چقدر است؟
  • حجم و دبی مورد نیاز چقدر است؟
  • از چه منبع تغذیه ای استفاده خواهید کرد؟ برق؟ هوای فشرده؟
پمپ لاینردار
بیشتر بخوانید

فاکتورهای دیگری که در انتخاب پمپ مناسب باید در نظر گرفته شود عبارتند از رسانه، نرخ فشار، دما، سر مکش و سر تخلیه.

پمپ اسلاری در مقابل پمپ آب

پمپ‌های آب رایج‌ترین دستگاه‌ها هستند، اما پمپ اسلاری به‌طور خاص برای تامین مایعات با نوعی از مواد جامد مخلوط شده در اجزایی مانند شن، مس یا ماسه طراحی شده است. برخی از دوغاب ها نیز به جای مواد جامد دارای حلال هستند که شامل اسیدها، الکل ها یا نفت است.

در هر صورت، شما به یک پمپ اسلاری برای رسیدگی به این مایعات مخلوط نیاز دارید زیرا از اجزای تخصصی ساخته شده است. برخلاف پمپ آب، یک پمپ اسلاری دارای مواد بادوامی است که به آن اجازه می دهد حلال ها یا جامدات را به روشی ایمن جابجا کند.

اگر مایع حاوی ذرات دیگر باشد، پمپ آب انتخاب اشتباهی خواهد بود، زیرا دستگاه ظرفیت هیدرولیکی بهینه برای حرکت موثر قطعات جامد را ندارد. همچنین می تواند تجزیه شود زیرا موادی مانند شن، مس و ماسه می توانند ساینده باشند، در حالی که مواد شیمیایی می توانند به راحتی آن را خورده کنند.

نصب و راه اندازی مختلف پمپ اسلاری

همه پمپ های دوغاب برای محیط های مختلف مناسب نیستند. با حرکت رو به جلو، سه نوع نصب دوغاب وجود دارد که باید در نظر گرفته شود:

  • مرطوب – این به نصب پمپ اسلاری اشاره دارد که شامل غوطه وری کامل محصول برای عملیات زیر آب است.
  • خشک – از طرف دیگر، یک محیط خشک نیاز دارد که درایوهای پمپ و یاتاقان های پمپ اسلاری از دوغاب ساینده دور نگه داشته شوند. این به یک پمپ افقی نیاز دارد زیرا پوسته، پروانه، آستر مکش و آستین شفت باید در سمت مرطوب قرار گیرند.
  • نیمه خشک – این به نصب خاصی نیاز دارد زیرا یک سناریوی غیر معمول است، اما با این وجود، باید انتظار نصب یک پمپ افقی را داشته باشید.
انواع پمپ اسلاری
بیشتر بخوانید

نتیجه : درک اینکه چه چیزی پمپ های دوغاب را خاص می کند

انتخاب پمپ مناسب برای حمل و نقل دوغاب شما بسیار مهم است زیرا تأثیر قابل توجهی بر کارایی دستگاه خواهد داشت. دوغاب متحرک غیرآب و ساینده می تواند برای سایر محصولات پمپاژ بسیار مضر باشد، به همین دلیل است که پمپ های دوغاب ایده آل هستند زیرا به طور خاص برای کنترل عناصر خشن و مایعات دانه درشت از هر نوع ساخته شده اند.

منابع :

eggerpumps

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یک × 4 =