پمپ دوغاب برای راه حل های معدن

پمپ دوغاب برای راه حل های معدن

پمپ وسیله ای است که برای افزایش فشار سیال با دادن نیروی محرکه مورد نیاز برای جریان استفاده می شود. پمپ های دوغاب برای انجام همین کار به خصوص برای انتقال دوغاب صنعتی از یک نقطه به نقطه دیگر استفاده می شود.

پمپ های ما را می توان برای انتقال دوغاب خطرناک، خورنده و ساینده با مقدار کم انرژی استفاده کرد. پمپ‌ها به‌عنوان مدل‌های تک و دو کاره موجود هستند که عملکرد بالا و افزایش کارایی را با هزینه‌های عملیاتی و نگهداری کم تضمین می‌کنند. قسمت هایی از پمپ که در تماس با دوغاب معدن، دوغاب شن و ماسه و دوغاب معدنی پمپاژ می شوند که از فولاد ضد زنگ یا فولاد ریخته گری ساخته شده اند.

اصول کارکرد پمپ های دوغاب

اصل کار این است که دوغاب از طریق چشم پروانه چرخان وارد پمپ می شود که یک حرکت دایره ای ایجاد می کند. دوغاب با نیروی گریز از مرکز به بیرون پرتاب می شود و بین تیغه های پروانه حرکت می کند. دوغاب تا زمانی که به لبه پروانه می رسد به سرعت بالایی می رسد. در بدنه، انرژی پرسرعت آن به انرژی فشار تبدیل می شود. پمپ ها فشار یک ذرات مایع و جامد را با کمک نیروی گریز از مرکز افزایش می دهند و انرژی الکتریکی را به انرژی جنبشی برای پمپاژ دوغاب تبدیل می کنند. این مکانیسم پمپاژ مایعات دوغاب خطرناک و سبک را آسان و بدون تعمیر و نگهداری می کند.

مشخصات فنی:

محدوده: 3 تا 12 اینچ (75 میلی متر تا 300 میلی متر)

ظرفیت: 10000 گرم در دقیقه (2257 متر مکعب در ساعت)

حرکت به سمت: 240 فوت (73 متر)

فشار تا: 150 psi (1035 کیلوپاسکال)

قیمت هیدروسیکلون
بیشتر بخوانید

پمپ دوغاب برای راه حل های معدن

ویژگی های مهم پمپ دوغاب برای صنعت معدن

  • تعمیر و نگهداری کم و آسان علی رغم استخراج ساینده، شن و ماسه و دوغاب معدنی

مایعی که در طول عملیات معدن در تماس مستقیم قرار می گیرد اغلب کثیف است و حاوی مواد خارجی مانند برش های مته و جامدات معلق تولید شده توسط ترافیک رمپ زیرزمینی است. پمپ های دوغاب ما قادر به آبگیری منطقه و تمیز نگه داشتن آن هستند. کل عملیات تعمیر و نگهداری آسان است.

  • مکانیسم ساده و قوی بنابراین خوردگی کمتر

سیالات حاوی معدن، ماسه و دوغاب معدنی می توانند بسیار فرار باشند و می توانند از آب فوق گرم مملو از پیریت، آهن یا ماسه تا فاز آب نمک امولسیون شده متغیر باشند. این سیالات می توانند مونتاژ معدن را در طول زمان خورده کنند و از این رو یک پمپ فولاد ضد زنگ گریز از مرکز صنعتی در اینجا از اهمیت فوق العاده ای برخوردار است.

  • موارد کمتر گرم شدن بیش از حد

جامدات معلق می توانند با تجمع در محفظه خنک کننده باعث گرم شدن بیش از حد شوند و اگر به اندازه کافی متمرکز شوند، می توانند به محفظه مونتاژ معدن آسیب برسانند.

  • پمپ ها و اجزای آن با مواد مقاوم در برابر سایش اندود شده اند

دوغاب‌های معدنی معمولاً ساینده هستند و باید فوراً برای عملکرد صاف یک سیستم پمپاژ شوند.

نحوه به حداکثر رساندن راندمان پمپاژ دوغاب در کاربردهای معدن

پمپ های دوغاب اغلب به عنوان “قلب گیاه” شناخته می شوند. با وجود این، آنها اغلب نادیده گرفته می شوند که می تواند برای بهره وری و کارایی گیاهان مضر باشد.

پمپ های دوغاب تنها 5 درصد از کل پمپ های گریز از مرکز نصب شده در صنعت را تشکیل می دهند. با این حال، این بخش کوچک، قابل درک است که می تواند 80 درصد از هزینه های عملیاتی را نشان دهد. با این حال، اگر به نحوه عملکرد اکثر تاسیسات معدنی نگاه کنید، اغلب تمرکز فقط بر روی بهینه سازی آسیاب یا استخراج سنگ معدن است. در نتیجه، انتخاب و اندازه پمپ های دوغاب برای مطابقت با کاربرد و دستیابی به راندمان پایدار در عملیات معدن بسیار مهم است.

آشنایی با پمپ اسلاری عمودی
بیشتر بخوانید

جابجایی قابل اعتماد و کارآمد دوغاب در فرآوری مواد معدنی

تجهیزات حمل دوغاب قابل اعتماد اغلب به عنوان قلب یک گیاه شناخته می شود زیرا جریان صاف فرآیند را تضمین می کند. جابجایی دوغاب در به حداکثر رساندن بهره وری و کارایی کارخانه فرآوری مواد معدنی حیاتی است. این نقش کلیدی در فرآیندهای معدنکاری شامل آب و سایر مایعات دارد.

از سوی دیگر، حمل ناکافی دوغاب ممکن است منجر به توقف کل کارخانه فرآوری مواد معدنی شود یا منجر به ناکارآمدی در فرآیندهای مهم مانند آسیاب، طبقه‌بندی، جداسازی، آب‌گیری و نگهداری باطله شود. حتی پیشرفت‌های کوچک در راندمان انتقال دوغاب می‌تواند تأثیر شدیدی بر سودآوری عملیات معدن داشته باشد.

پمپ های دوغاب – یک جزء حیاتی برای عملیات موثر آسیاب

برای اکثر کاربردهای فرآوری مواد معدنی، پمپ های دوغاب یک جزء کلیدی را نشان می دهند. تلاش مستمر صنعت معدن برای افزایش تولید از دارایی‌های موجود، نگاه کردن به راه‌حل‌های پمپاژ را به عنوان بخشی از تصویر بسیار بزرگ‌تر مهم می‌کند.

پمپ های دوغاب مواد را در کل کارخانه متمرکز کننده در فرآیندهای مرطوب انتقال می دهند و قلب مدار آسیاب در معدن هستند. اگر یک پمپ دوغاب از کار بیفتد، فرآیندهای پالایش سنگ معدن کاهش می یابد، زیرا شما نمی توانید مواد خرد شده را از ابتدای فرآیند به سمت جلو حرکت دهید. دلایل رایج خرابی زودرس پمپ کار آسیاب عبارتند از، استفاده نادرست از محصول، اندازه پمپ و انتخاب مصالح ساختمانی. اگرچه تعمیر و نگهداری به موقع نیز یک عامل کلیدی است، اما طراحی های سازگار با تعمیر و نگهداری، مانند پمپ های سری MD، قابلیت نگهداری را بسیار آسان تر می کند و در نتیجه تاثیر آن را بر عمر مفید کاهش می دهد.

ملاحظات مهم هنگام انتخاب نوع پمپ اسلاری برای پمپاژ سری
بیشتر بخوانید

با این حال، دستیابی به تعادل مناسب بین عملیات پایدار و عملکرد سودآور بهینه کار آسانی نیست. چیزی که در ابتدا می تواند به عنوان یک قطعه تجهیزات مقرون به صرفه به نظر برسد، ممکن است به سرعت به هزینه های بیش از حد تعمیر و نگهداری و خرابی تبدیل شود.

کلید مقرون به صرفه شدن صنعت معدن، توسعه راه حل هایی بوده است که در برابر محیط های بسیار ساینده تحمیل شده توسط این فرآیند کارآمدتر و مقاوم تر باشند.

استقرار راه حل های مهندسی شده جدید

تقاضا برای پمپ های دوغاب در زغال سنگ، سنگ آهن مس، فسفات و سایر معادن در سطح جهان در حال افزایش است. یک قانون کلی هنگام انتخاب پمپ اسلاری این است که به دنبال قوی ترین و پیشرفته ترین پمپ از نظر عملکرد، مقاومت در برابر سایش، زمان به کارگیری و هزینه کل مالکیت باشید.

در صنعت معدن امروزی، آسیاب‌ها و سنگ شکن‌ها بسیار بزرگ‌تر از گذشته هستند، زیرا باید مقدار بیشتری از مواد را پردازش کنند تا مقدار مشابهی از سنگ معدن مورد نظر را بدست آورند. در نتیجه، پمپ ها باید بزرگتر شوند.

منابع :

sujalpumps

australianmining

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

18 + پنج =