پمپ وارمن

پمپ وارمن

پمپ وارمن از جمله ی مهمترین وسیله ی کاربردی در صنایع معدنی می باشد زیرا همانطور که می دانیم از دشوارترین مراحل در صنایع معدنی جابه جایی سیالات خورنده و ساینده می باشد و از این رو انتقال این نوع مواد نیازمند وسیله هایی می باشد که مقاومت بالایی در برابر خوردگی فیزیکی و شیمیایی داشته باشد ،   از جمله ی وسیله هایی می باشد که  این مقاومت را دارد و برای انتقال سیالات حاوی سیلیس که خوردگی بالایی دارند می توان از این نوع پمپ استفاده نمود . از جمله ی پمپ های سانتریفیوژی می باشد که از آن ها در جهت انتقال سیالات با ذرات بسیار سخت ، لایروبی و احیای زمین و …. استفاده می شود و از نقاط قوت این پمپ ها می توان به محدوده ی وسیع آب بند و سیلندر و قابلیت تغییر کاربرد پروانه اشاره نمود . به دلیل کیفیت بالای ساخت و دامنه ی وسیع تولید ، راندمان بالا و قابلیت کار در شرایط سنگین از جمله ی پمپ های قدرتمند در زمینه ی انتقال سیالات می باشد و گستره ی وسیعی از کاربرد در صنعت را فرا گرفته است .

انواع پمپ وارمن :

  • پمپ های محوری وارمن

  • پمپ افقی وارمن

  • پمپ عمودی وارمن

  • پمپ سانتریفیوژ وارمن

خصوصیات پمپ وارمن :

پمپ های وارمن طراحی کمپانی وارمن در استرالیا می باشند . این کمپانی تمامی ویژگی های یک کالای ایده آل را در بر می گیرد .  علاوه بر مقامت در برابر ساییدگی ، در برابر خوردگی مواد اسیدی نیز مقاوم می باشند و همچنین تعمیر و نگهداری آن ها راحت می باشد . در این پمپ ها حداکثر فشار قابل انتقال  7 بار می باشد و دبی آن 5000 متر مکعب بر ساعت می باشد .

پمپ دوغاب
بیشتر بخوانید

این نوع از پمپ ها می توانند از دو نوع پروانه ی لاستیکی و یا پروانه فلزی تولید شوند . در  متریال پمپ های وارمن میزان کروم و منگنز به کاربرده شده از جمله ی حساسترین عناصر موجود در ساخت این قطعات می باشد .  برای  آب بندی از سیل های مکانیکی خاصی استفاده می شود و همچنین برای شستشوی این سیل ها شیر های آب مجزا به کار برده می شود و به سیالات اجازه تماس با سیل های مکانیکی داده نمی شود و بنابراین همین عوامل تخریب در این پمپ ها را کاهش می دهند و بر طول عمر آن ها می افزایند .

موارد کاربرد پمپ وارمن :

کاربرد های زیادی در صنایع مختلفی همچون صنایع معدنی و معادن سنگ آهن ، در صنایع فولاد و صنایع کاشی کاری و سرامیک و همچنین در کارخانه جات استحصال طلا دارند . این پمپ ها جهت پمپاز گل و همچنین انتقال زغال سنگ و لایروبی اراضی به کار برده می شوند . جهت انتقال پسماند های حاوی ذرات ریز و درشت و انتقال کنسانتره های معدنی ، دوغاب سنگ آهک و انتقال سیلیس و انتقال پسماند طلا و ..  نیز به کار گرفته می شود .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هشت + نه =